tamberga logo
Otrdiena, 07 Aprīlis 2020 15:37

Izmaiņas Darba likumā, saistībā jauno Administratīvās atbildības likumu, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. jūlijā.

Autors: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Līdz šim – soda noteikšana par pārkāpumiem darba tiesībās notika atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam.  2019. gada 12. decembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja  grozījums Administratīvās atbildības likumā, nosakot par tā spēkā stāšanās datumu 2020. gada 1. jūliju (iepriekš plānots 2020. gada 1.janvāris). 2020. gada 1.jūlijā vienlaikus ar jauno Administratīvās atbildības likumu (turpmāk tekstā – AAL)  stāsies  spēkā grozījumi Darba likumā, kas papildina Darba likumu ar jaunu E daļu- Administratīvā atbildība par pārkāpumiem darba tiesiskajās attiecībās.Tajā tiks uzskaitīti iespējamie pārkāpumi un sodi, kā arī iestādes amatpersonas, kuras par šiem pārkāpumiem drīkst veikt administratīvo procesu).

Gan jaunajā likumā, gan turpmāk arī nozaru likumos eiro vietā lieto terminu – naudas soda vienības. Viena naudas soda vienība patlaban ir pielīdzināma pieciem EUR. Noteikta administratīvā atbildība par sekojošiem pārkāpumiem darba tiesisko attiecību jomā:

  1. Rakstveida darba līguma nenoslēgšanu.
  2. Valsts noteiktās minimālās mēneša darba algas nenodrošināšana,
  3. Atteikšanās no sarunām par darba koplīguma slēgšanu.
  4. Atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpšana darba tiesisko attiecību jomā.
  5. Par citu darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu,

(Attiecīgi šāds regulējums paredz atbildību arī par vispārīgiem citiem darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem).

Likuma grozījumos paredzēts, ka administratīvā pārkāpuma procesu par minētajiem pārkāpumiem veiks Valsts darba inspekcijā.

Lasīts 2320 reizes

 

Copyright © 2013 Advokātu birojs Tamberga & Partneri. Visas tiesības aizsargātas. iba2